Poradnik Pozytywnego Myślenia

Warto zacząć od DZISIAJ – 02.02.2017 r. DZIEŃ POZYTYWNEGO MYŚLENIA!

Co to oznacza? Oczywiście to, że dziś należy myśleć pozytywnie i tylko pozytywnie – wszystkie negatywne myśli nie mają dziś prawa bytu. Tak na serio w necie jest pełno artykułów, memów dotyczących pozytywnego myślenia. Sporo książek i poradników na temat „Jak myśleć pozytywne”, bądź w stylu „Sztuka pozytywnego myślenia”, tych tytułów można by wymieniać i wymieniać…

Przeprowadzono szereg badań z których wynika jak znaczącą rolę w naszym życiu ma właśnie pozytywne myślenie. Znalazłam nawet zestaw ćwiczeń, które należy wykonywać w celu poprawy naszego myślenia. Czy rzeczywiście można się nauczyć myśleć pozytywnie? Postaramy się Ciebie tego nauczyć. Gotowy?

Jedną z najbardziej zdumiewających rzeczy na tym świecie jest wpływ, jaki wypowiadane przez nas słowa mają na naszą drogę życiową. To, co mówimy, oddziałuje nie tylko na nasz sposób myślenia, ale także na ludzi, z którymi się stykamy. Mówisz zgodnie z tym, co myślisz, działasz zgodnie z tym, co mówisz, a od twojego działania zależy twoja przyszłość.

Bill Newman

Idą dalej, co z tego wynika.  Musisz zacząć od stawiania sobie celów, które uważasz za śmiałe, ale jednocześnie w granicach rozsądku. Inaczej zbyt trudno byłoby ci w to uwierzyć. Sekret wyznaczania sobie celu polega na tym, iż musi być on jednocześnie ambitny i osiągalny. Twój umysł jest jak  film. Składa się z obrazów, które są „wyświetlane” na ekranie podświadomości. Podświadomość wykorzystuje obrazy umysłowe w taki sposób, że stają się one systemem, systemem sterowania życiem.

Wykorzystaj wyobraźnię by stale napełniać umysł kontrolowanymi obrazami tego, czego pragniesz – tak, żeby stały się one nierozerwalną częścią twojego systemu. Obrazy, które tworzysz w umyśle określają twoją przyszłość, ponieważ kierują ku tobie i przyciągają do ciebie wszelkie możliwości, kontakty osobiste, środki finansowe , których potrzebujesz do osiągnięcia swego życiowego celu. W ten sposób obrazy umysłowe stają się twoją przyszłością. One do niej prowadzą i umożliwiają jej urzeczywistnienie. Tworzenie obrazów w wyobraźni jest procesem świadomym. Można nad nim w pełni panować.

Wyobrażając sobie wszystko, co tylko się chce. Wyobrażaj więc sobie bogactwo – ciągle, stale, intensywnie – a zdobędziesz fortunę! Wyobrażaj sobie sukces – ciągle, stale, intensywnie – a będziesz człowiekiem sukcesu! Wyobrażaj sobie, że chodzisz do klubu fitness, codziennie – a wyrobisz sobie nawyk codziennej aktywności! Istnieje prawo mówiące, że jeden nawyk można zastąpić tylko innym nawykiem.

PODSUMOWANIE:

Pozytywnych ludzi widać z daleka- porażają swoim optymizmem, uśmiechem i radością. Potrafią się cieszyć z małych rzeczy, nie zrażają się porażką- porażka jeszcze bardziej motywuje ich do działania. Kto z nas nie chce być postrzegany jako ktoś fajny? Do działa! Daliśmy Tobie super krótki przepis na sukces. Trochę prywaty. Pamiętaj, że jednym z takich sposobów, by mieć cały dzień „banana” na buzi i być dobrze nastawionym do ludzi i otaczającego Nas świata jest UPRAWIANIE SPORTU- wiadomo endorfiny po treningu są jak czekolada – każdy ją lubi.

Wybierz ulubioną aktywność fizyczną- nie ma znaczenia czy to będzie bieganie, siłownia czy fitness- ważne jest to, że po za Twoim ciałem skorzysta również umysł. Jeśli  jeszcze nie zacząłeś myśleć pozytywnie- koniecznie musisz przyjść do Lady Cat i zacząć z nami pracować nad swoim ciałem i zmianą myślenia na bardziej pozytywną!!!