Medical Fitness Trainer

Jak wyjaśnić kto to taki? Najkrócej: fizjoterapeuta, który pracą na siłowni stara się pomóc osobom po kontuzjach, cierpiącym na choroby metaboliczne, zmagającym się z bólem. Jednak problemy zdrowotne to nie wymaganie by podjąć współpracę. Trening z Medical Fitness Trainer przyda się zarówno przed wyjazdem na narty jak i udziale w maratonie.

Praca nad stabilnością centralną organizmu przyda się każdemu. Dlaczego?
Stabilny tułów zwiększa siłę kończyn oraz zapobiega kontuzjom.  Dowolny ruch kończyn rozpoczyna się od napięcia mięśnia poprzecznego brzucha. Mocny tułów pozwala na wykonanie ruchu bardziej płynnie i precyzyjnie. Poprawiając stabilność tułowia wpływamy również na naszą naturalną postawę ciała. Planując trening na siłowni warto pamiętać o ćwiczeniach wzmacniaących mięśnie głębokie brzucha oraz tułowia. Medical Fitness Trainer zademonstruje takie ćwiczenia – wystarczy przyjść 🙂

A co jeśli dopiero planujemy wrócić na siłownię po kontuzji?
Powrót do aktywności fizycznej wcale nie musi trwać tygodniami. Jest to proces, którego nie da się zamknąć w kilka dni. Można go jednak skrócić. Wystarczy dobrze zaplanowany trening zwiększający mobilność oraz poprawiający stabilizację okolicy, która uległa urazowi.

Jak przyspieszyć powrót? Jak uniknąć kontuzji w przyszłości?
Na te pytania pomoże odpowiedzieć właśnie Medical Fitness Trainer. Dodatkowo pokaże zestaw ćwiczeń zaczerpniętych z rehabilitacji by możliwie jak najszybciej wzmocnić mięśnie i przygotować organizm do powrotu na treningi.

Kolejną przeszkodą w treningu jest pojawiający się podczas ćwiczeń ból, a także ból przewlekły. Przyczyn takich stanów może być wiele. Zdiagnozować je pomoże Medical Fitness Trainer. Pomoże również dobrać ćwiczenia, które zniwelują ból, odciążą przeciążone stawy. Czasami wystarczy zmiana pozycji, użycie dodatkowego sprzętu a ćwiczenie, którego podczas którego odczuwaliśmy ból przestaje być problemem.
Bolą Cię plecy? Wzmocnijmy brzuch! Boli Cię kolano? Sprawdźmy staw skokowy i obręcz biodrową! Te i wiele innych połączeń zaproponuje Medical Fitness Trainer.

O treningach z Medical Fitness Trainer warto również pamiętać przed startem w zawodach sportowych, wyjazdem na aktywny wypoczynek. Do każdego wydarzenia należy przygotować się inaczej. Więc przyjdź, powiedz co planujesz zrobić a Medical Fitness Trainer pomoże Ci dobrać ćwiczenia by Twój sportowy wynik był jak najlepszy a wakacje nad morzem nie zostały przerwane przez kontuzję.

Jeśli chcesz zapozanć się z pracą Medical Fitness Trainer zapraszamy na dyżur.
Postaramy się sprawić byś wyszedł zadowolny z wiedzą, która pomoże Ci w dalszych treningach. Myśląc o treningu pomyśl także o swoim zdrowiu, a w tym z pewnością pomoże Ci Medical Fitness Trainer.